Labdarugó VB – döntő

szaguldás a matematika felvételi felé

FIFA WC 2022, döntő

Messi a mennybe ment: Argentína – Franciaország 2:2 (hosszabbítás után 3:3, tizenegyesekkel 4:2)

Az első félidőben úgy tűnt, mintha az argentinok akarták volna csak igazán ezt a győzelmet. Messi előbb belőtt egy tizenegyest, aztán egy szép akció végén a nagy döntők embere, De Maria talált be, és a játék minden elemében jobbak voltak az argentinok: labdabirtoklás, párharcok, futásmennyiség, ötletesség, önbizalom, magabiztosság.

Már kezdtem fogalmazni a kommentárt, hogy minden idők legunalmasabb VB-döntője. Furcsa volt, hogy a franciák lecserélték Giroud-t, az egyetlen jól fejelő csatárt, pedig várható volt, hogy a meccs végén esetleg nem marad más esély, mint a felívelgetések.

Aztán a 75. percig semmi nem változott, maradt az unalom. Éppen kezdett megfogalmazódni bennem, hogy milyen jót tett volna a meccsnek egy francia gól a második félidő elején….

Aztán ha késve is, de jött ez a gól, sőt, kettő is, mindkettő Mbappé-tól, aki addig mintha nem is lett volna a pályán: az első tizenegyesből, a második egy labdaszerzést követően egy szép kapáslövésből. Akárcsak 86′-ban a németek, most a franciák is 0:2-ről jöttek fel 2:2-re az argentinok ellen, de akkor jött Maradona, 3:2.

Itt nem jött Messi, csak a hosszabbítás. A fiatal, jó fizikumú francia cserejátékosok megnyerték a párharcokat, labdákat szereztek, mégis megint az argentinok szereztek vezetést, Messi révén.

Már megint úgy tűnt, hogy eldőlt, de jött egy balszerencsés büntető, amit Mbappé újra belőtt, 3:3, jöhet a büntetőpárbaj! Mbappé harmadszor is betalált, ennél többet ő nem tehetett, mesterhármas plusz egy büntető.

De Messi sem hibázott. Aztán, ahogy várható volt, Lloris súlytalan volt, Martinez viszont kivédett kettőt, és a sors úgy akarta, hogy az a hátvéd rúgja be a győzelmet jelentő tizenegyest, aki a kezezést vétette.

Megérdemelten Argentína nyerte a döntőt, és világbajnok.

Mondhatni, végre sikerült Messinek, aki mindent elért már a pályafutása során, csak a világbajnoki cím hiányzott. Messi vitathatatlanul az elmúlt 15 év legjobb játékosa, mondom ezt még C. Ronaldo rajongójaként is.

Mbappé 24 éves, 4 éve volt világbajnok, most 8 góllal VB-gólkirály, ha jól gondolom, 12 gólt lőtt a VB-ken, már csak a komoly klubsikerek hiányoznak.